ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14351007
nr 1435 1007
Firma Svenskt Tenn, 1926. Krön med gouache föreställande Stockholms Slott, otydlig signatur. Stämplad med änglamärket Stockholm Z7. Ca 55x28 cm
Kondition: slitage, skador, bristningar
Utrop:
2.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:15:21
1.500 kr
1.600 kr
2.200 kr
3.000 kr
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
6
3.200 kr
6
5.200 kr
7
4.400 kr
6
4.600 kr (Budbetjänt)
7
7
- Klassiska
29 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Firma Svenskt Tenn